Proč muži mlčí

Přijmout citlivou stránku je pro některé muže velmi těžké i vzhledem ke společenským a kulturním očekáváním. Jednodušší je pak mlčet a neprojevit se.

mužské emoce

Emoce mužů nemají být znát, říkávali …

Dalším důvodem, proč muži mlčí, nevyjadřují vlastní emoce, a často se i vyhýbají konfliktu ve vztahu, je obava z možného opuštění. Většina mužů je primárně vychovávána ženami a partnerství se ženou v dospělosti může připomínat a vyvolávat dřívější nejistoty. Muži si obvykle nejsou jistí svojí schopností vyřešit konflikt s partnerkou, a tak se obávají a váhají vyslovit svoje potřeby ve vztahu. Mají obavu, že se věci jenom zhorší, možná až příliš. Od otců odkoukali a naučili se obracet se od prožívání pocitů k práci, penězům nebo sportu.

TIP: Nezapomínejte, že lidská jedinečnost je v emocích. Jestli si chcete užívat a prožívat život naplno, musíte mít odvahu cítit to hezké, špatné i strašné.


Jestli vás článek inspiroval k zamyšlení a máte zájem se některému tématu věnovat osobně, kontaktujte mě e-mailem na boris@borisstepanovic.cz nebo telefonicky na +420 605 722 592. Bude mi ctí se s vámi potkat a doprovázet vás na cestě k hlubšímu sebepoznání a sebepřijetí.

Příspěvky prošly jazykovou korekturou a jsou psané bez pomoci AI.

Mohlo by vás také zajímat: Když pomáháme druhým, děláme něco i pro sebe?

Boris Štepanovič14 června, 2024