Vztahy: Abyste tomu rozuměl, já vydělávám dvakrát tolik, co on

Žijeme v době, kdy kdy staletí stará pravidla přestávají, nebo již přestala platit. Jedno z těchto pravidel je muž, jenž živí rodinu. Co ovšem, pokud žena vydělává více? Jak se s tím partner vyrovnává?

Abyste tomu rozuměl, já vydělávám dvakrát tolik, co on.

*Z terapeutické praxe, upraveno tak, aby byla zachována důvěrnost.

Mužský svět je orientován na výkon, sílu a moc, takže když žena vydělává víc, může to muž vnímat jako své selhání a neschopnost. Je proto důležité a pro vztah užitečné, aby žena dokázala muže respektovat i tak a dávala mu najevo, že si ho váží a umí jej ocenit jako chlapa i partnera v situaci rozdílných příjmů. Velmi nefér je používat výši platu jako argument k čemukoliv, co platí pro obě strany. Někdy je dobré zamyslet se nad vlastní snahou a ambiciózností, hledat, odkud pochází, co ji pohání a proč je tak důležité mít navrch. Možné je i to, že pocit mít navrch maskuje jenom vlastní nejistotu a obavy.
TIP: Pokud partnerovi vadí, že občas platíte v restauraci nebo mu kupujete dárky, nedělejte to, i když vás to těší. Ocení to.

Tip: Žijeme v době, kdy kdy staletí stará pravidla přestávají, nebo již přestala platit. Jedno z těchto pravidel je muž, jenž živí rodinu. Co ovšem, pokud žena vydělává více? Jak se s tím partner vyrovnává?


Jestli vás článek inspiroval k zamyšlení a máte zájem se některému tématu věnovat osobně, kontaktujte mě e-mailem na boris@borisstepanovic.cz nebo telefonicky na +420 605 722 592. Bude mi ctí se s vámi potkat a doprovázet vás na cestě k hlubšímu sebepoznání a sebepřijetí.
Příspěvky prošly jazykovou korekturou a jsou psané bez pomoci AI.

Mohlo by vás také zajímat: 1. část článku: Jak si užít léto v psychické pohodě

Boris Štepanovič16 října, 2022