I v prvním měsíci roku 2020 pokračovala moje spolupráce s novou seznamovací službou SET ME UP. Na jejich Facebook profilu se tentokrát objevil tento příspěvek.

Na začátku to vše vždy vypadá v pohodě, pořád si píšeme, posíláme fotky apod. Osobní setkání mě ale obvykle zklame. Co dělám špatně?

Chatování a absence osobního kontaktu napomáhají vzniku Iluzí a jejich přisuzování nové známosti. Iluze jsou přítomny hlavně na začátku vztahů, kdy nemáme dostatek informací a protějšek si idealizujeme, tak jak jej chceme vidět.

Tak se často zamilujeme do někoho, kdo existuje jenom v naších představách. To se skutečně nejčastěji stává při dlouhém chatování a kontaktu jenom přes sociální sítě.

Láska se tak jeví jako ideální a úžasná. Tyto iluze dříve nebo později ztratíme, partner je není schopen dostát a naplňovat. Většina z nás do vztahů vstupuje s nadějí, že ten druhý vyřeší nějaký náš nedostatek, či potřebu.

Následné zklamání, že se tak nestalo, nás pak vede k opětovnému hledání „někoho lepšího a vhodnějšího“. Nebo se konečně rozhodneme podívat se dovnitř a začít pracovat na tom, abychom vlastní potřeby a nedostatky , aby nám nebránily v tom vidět budoucí protějšek reálně.