Měl jsem možnost odpovídat na otázku „Co mě těší“ pro časopis Moje Psychologie. Odpověď jsem napsal na konci března a vyšla v květnovém vydání časopisu. Za tu dobu se toho hodně stalo a změnilo. Tak se dozvíte i něco osobního o mně. 😊

Co vám v poslední době udělalo radost a na co se těšíte? Každý měsíc se takhle ptáme několika zajímavých osobností. Protože pozitivních zpráv není nikdy dost.

V současné náročné době jsem se měl možnost a prostor intenzivně se věnovat svému koníčku – výtvarné tvorbě. Přes den jsem trávil čas, když to bylo možné, venku v přírodě, i když v mém případě to byl „jenom“ park. Osvěžil a povznesl jsem se nad aktuální potíže pohledem na stále se měnící oblohu, pevné stromy, rostoucí trávu, barevné kytky nebo kameny, které odolávají živlům. Tyto vjemy mi dodávaly klid, jistotu, naději i odvahu. Tak, jak jsem se těšil na procházku, těšil jsem se na chvíle, kdy jsem si rozložil palety, štětce a začal míchat barvy. Maloval jsem v improvizovaných podmínkách na papírové krabice, kterých bylo v domácnosti k dispozici dost a jindy by skončily ve sběru. Byly to obvykle „jenom“ barevné matlaniny. Soustředění se na přírodu a tvořivou energii mi pomohlo se nepoddávat situaci. Zároveň jsem si intenzivně uvědomil, že vlastně nic není „jenom“, ale má svoji hodnotu, když si skutečně vážím i nedokonalostí a maličkostí v životě.